Język:

Karkonosze Jesienią-cz.4 - 5.11.17r.


Na czwarty etap „Karkonosze Jesienią” wybraliśmy się w czeską część Karkonoskiego Parku Narodowego-Spindlerov Mlyn i okolice. Miasteczko położone nad Łabą przyciągające tysiące turystów. Największy ośrodek narciarski w Czechach. Gdzie w ciągu jednego sezonu gości około 750 tys.turystów. W centralnym miejscu tego miasteczka tradycyjnie wybieramy chorążego dzisiejszej wycieczki, kol.Anię Zawada. Szlakiem koloru żółtego ruszamy w Dolinę Białej Łaby. Szlak biegnący zboczami dolnej części doliny ze Spindlerowego Młynu(czes.Spindlerov Mlyn) przez schronisko U Boleho Labe na Przełęcz Karkonoską.

Dolina Białej Łaby położona po czeskiej stronie Karkonoszy , jedna z najpiękniejszych dolin polodowcowych.Wspaniałe kaskady wodne oraz wodospady.Dolina długości siedmiu kilometrów , która ciągnie się od Białej Łąki do Doliny Łaby. Pierwszy dłuższy przystanek robimy sobie w pięknie położonym schr. U Bileho Labe , gdzie próbujemy czeskich specjałów kulinarnych. Na drogę powrotną wybieramy szlak koloru niebieskiego, jeden z najstarszych szlaków turystycznych. Biegnie od Przełęczy pod Śnieżką przez U divici lavky do żródeł Łaby.

Dzisiejszą wycieczkę kończymy w Szpindlerowym Młynie Skąd udajemy się w drogę powrotną. W czeską część Karkonoszy powrócimy już w przyszłym roku – zapraszam !

                                                                                            Z pozdrowieniem turystycznym –

                                                                                    Henryk Szakiel – Przewodnik Sudecki.