Język:

XVIII KlasykTrójgarbu - 25.08.2019r.


To już XVIII Klasyk na którym mamy przyjemność zaprzysiężyć kolejnych członków Stowarzyszenia Turystyki Pieszej „Wędrowiec”. W tym roku tym uroczystym miejscem jest wieża widokowa na Trójgarbie.

Tę wspaniałą inwestycję sfinansowały gminy Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno-Zdrój (co symbolicznie oddano trójkątnymi kształtami tarasów widokowych) oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Oficjalne otwarcie wieży nastąpiło 29 grudnia 2018 r.

Na górnej platformie widokowej wspólnie odśpiewaliśmy hymn „Wędrowca”oraz szóstka nowo przyjmowanych klubowiczów złożyła uroczyste przyrzeczenie. Po wręczeniu legitymacji oraz znaczków STP skupiliśmy uwagę na otaczające nas pasma górskie. Z najwyższego wzniesienia tego masywu szlakiem koloru zielonego ruszyliśmy zdobywać drugi pod względem wysokości szczyt Gór Wałbrzyskich – Chełmiec(851m n.p.m.). Piękna pogoda w dniu dzisiejszym zachęciła ludzi do górskich wędrówek , widoczne to było również tutaj , szkoda ,że wieża widokowa była niedostępna. Po stromym podejściu i dłuższym odpoczynku ruszyliśmy w kierunku Szczawna Zdrój. W dniu dzisiejszym do STP”Wędrowiec” uroczyście przyjęliśmy : Beata Polewka(chorąży dnia dzisiejszego) ; Beata Kaniuk; Jolanta Domaradzka ; Marzena Fuczek ; Marek Kurczaba i Jan Polewka. Na następną wycieczkę zapraszam już na początku września 2019r.

                                                                                                                            Z turystycznym pozdrowieniem

                                                                                                                       Henryk Szakiel – Przewodnik Sudecki.