Język:

Wakacje 8- Ostaś, Ćap -16.07.2017


Wycieczka na Ostasz to tak naprawdę spacer wśród różnie nazwanych form skalnych, jak na przykład: Czarci Samochód, Kopijnik, Zdrajca, Cyganka. Spacer sprawiał nam wiele przyjemności i zachwytu nad każdą prawie skałą. To też przeciskaliśmy się między skałami, które w niektórych miejscach wymagają zwinności czy też pochylenia się lub zdjęcia plecaka. W labiryncie można się było pogubić.

Wieża na Ćapie to całkiem nowy nabytek. Otwarto ją tu 20 września 2014 roku w ramach projektu "Miejsca pełne widoków w Euroregionie Glacensis". Choć ma tylko 13 metrów, to roztacza się z niej niesamowity widok na wszystkie strony. Do tego dokładnie opisane panoramy. Miejsce godne polecenia. Dalsza droga to długie zejście drewnianymi schodkami, urzekająco wygodnymi, a później żółtym szlakiem do Teplickich Skał. Tutaj zadzieramy co chwilę głowy przy pionowych skałkach piaskowcowych o różnych wymyślnych kształtach. Chętni zdobywają metalowymi schodkami ruiny zamku Strzemię. Panoramy, palce lizać!

Nasza trasa: Pekov – Ostaś (700 m) - Pekov. Przejazd do m. Skaly - Cap (786 m) –ruiny zamku Strzemię – Teplice nad Metui; Razem: 12,5 km.

Za piękne fotografie dziękuję Teresie Demkowskiej, Jarkowi Adamowi i Ziutkowi Sturlisowi. Więcej zdjęć na naszym portalu facebookowym Wędrowca.

Chorążym po raz pierwszy był Sławomir Majewski. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejne Wakacje z Wędrowcem.

przewodnik sudecki

Piotr Socha