Język:

Góry i Pogórze Kaczawskie - Wojcieszów // Wojcieszów - 06.03.2022r.


W niedzielę 06 marca 2022r. w gronie 24 kobiet i 12 mężczyzn, wyjechaliśmy w Góry Kaczawskie. Do osiągnięcia było kilka niezbyt wysokich szczytów ( 592 - 664 m npm), co pozwoliło osobom, które zdobywają "Koronę Kaczawską", powiększyć ich ilość, potrzebną do otrzymania odznaki.
Na "Dłużku" ( 592 m npm ) odbyła się uroczystość, której nikt z biorących udział w rajdzie nie spodziewał się.
1. Ula Raby, 54 w kolejności w "Wędrowcu", osiągnęła 2.000 km, uzyskując "Małą Złotą Koronę Wędrowca", odznakę przejścia i pomarańczową koszulkę.
2. Jadzia Czubaszek ( jako 20 - ta ) "dotarła" do 4.000 km.
3. Jurek Łysenko otrzymał "Dużą Złotą Koronę Wędrowca", odznakę przejścia i niebieską koszulkę, za osiągnięcie w STP 5.000 km ( 16 w kolejności ).
4. Andrzej Dubicki przeszedł z nami od momentu wstąpienia do STP 7.000 km. Jest jedenastą osobą w "Wędrowcu", która dotarła do tego limitu.
5. Heniek Szakiel zdobył prestiżową naszą odznakę: "Diamentową Koronę Wędrowca". Zielona koszulka i piękna odznaka została wręczona za przejście w 'Wędrowcu" 10.000 km. Jest piątą osobą mającą prawo do tego wyróżnienia.
Dotychczas 10.000 km. przeszli (wg kolejności): Piotr Socha, Jan Doleziński, Stanisław Moćko i Nela Moćko.
Po tych uroczystościach wyruszyliśmy w dalszą trasę, by przez "Rogacz " i "Żeleźnik" dotrzeć na stromy "Miłek". Wielkim utrudnieniem były powalone przez wichury drzewa i gałęzie, mokre liście leżące pod śniegiem i bardzo duże pochylenie. Na szczęście, wszyscy szczęśliwie dotarli na szczyt i również szczęśliwie zeszli.
W drodze do Lubina, zatrzymaliśmy się w zajeździe "Złoty Las", gdzie Zarząd przygotował naszym paniom miłą niespodziankę. Słodkie ciastka, kawa, czekolady, złote diademy i oczywiście tradycyjny szampan... Zgodnie ze zwyczajem, panowie zaśpiewali "Sto lat", była miła i wesoła atmosfera, aż do powrotu do Lubina.