Język:

I Maraton Dookoła Lubina 2010


25 - 26.09.2010

Inicjatorem utworzenia szlaku dookoła Lubina jest Piotr Socha. W pomyśle wiernie kibicowała mu małżonka Sylwia. Wreszcie zmotywowany dał się namówić na opracowanie i wyznakowanie szlaku, co zajęło mu blisko rok.

Z jego pomysłu powstała trasa, z której mogą korzystać dzisiaj, nie tylko turyści piesi. Również na rowerze da się przejechać większą część trasy. Znakowanie trwało wiele tygodni (ponad 3 miesiące), założono 134 drogowskazy, wskazano 7 punktów kontrolnych wyposażonych w albumy i pieczątki turystyczne schowane w skrzynkach pocztowych.

Duży wkład pracy w oznakowanie trasy wnieśli również: Andrzej Bajger, Andrzej Dubicki, Wacek Osowski, Sylwia Socha, Ula Łoń, Jagoda Wawrzyniak, Krystyna Moszczyńska, Paweł Znamirowski, Janek Doleziński.

Otwarcie szlaku odbyło się w sobotę 25 września 2010 r.  o godz. 10:00 na terenie zielonym za dworcem PKS w Lubinie. W inauguracji udział wzięło 37 osób, w tym 3 uczestników zdecydowało się przejść cały 100 km dystans: Jan Doleziński, Andrzej Dubicki i Kazimierz Małyniak. Pozostali uczestnicy przeszli szlak w etapach uczestnicząc w sztafecie. Po 23 godz. i 35 min. Janek i Andrzej dotarli na metę w Szklarach Górnych. Start odbył się wyjątkowo w Lubinie.

Następnego dnia w niedzielę 7 rowerzystów zamknęło całą pętlę. I tak to się zaczęło!