Język:

VI Maraton Dookoła Lubina 2015


Rok ten jest wyjątkowy. Po pierwsze jubileuszowy. Mała rocznica pięciolecia. Po drugie, znowu rekordowy. W tej chwili 228 osób może czuć się uczestnikami naszej Imprezy. W szranki stanie po 18 drużyn Rodzinnych i Drużynowych. Cieszy fakt tak dużej, zebranej liczby rodzin. Niektóre wydają się mocne. Na swoje barki wzięły dłuższe dystanse i przez to większe obciążenie. Nie ma tutaj faworytów, ważne aby traktować Maraton jak rajd turystyczny. Czas osiągnięty nie ma znaczenia w klasyfikacjach. Pamiętajmy o tym, będzie bezpieczniej.

W zeszłym roku w klasyfikacji drużyn było tylko 6 zespołów. Teraz aż 18. Byłoby ich znacznie więcej, niestety nie wszystkie skompletowały na czas swoje składy. Groźne będą Miedziaki które dwukrotnie wygrywały tę klasyfikację. Zwróćmy uwagę na nowe drużyny STP Wędrowiec I i II. W szyku mogą namieszać rowerowe drużyny: Ogrodzisk, CUMMINS I, SMK Kielich Lubin I, ZG Polkowice Sieroszowice, ZZS Florian PSP Polkowice, Parówy i Watahy MTB Team. W tym roku za ukończenie 110 km jest już 8 pkt a o wyższym miejscu, w przypadku jednakowej liczby punktów, decyduje wyższa średnia wieku.

Na starcie zobaczymy 65 wędrujących turystów oraz 163 rowerzystów. Skąd do nas przyjadą? Oprócz z Zagłębia Miedziowego, Lubina, Polkowic i Głogowa będą uczestnicy z Częstochowy, Oleśnicy, Nysy, Poznania, Swarzędza, Jeleniej Góry, Wrocławia, Świdnicy, Krakowa, Przeworna i mnóstwa innych mniejszych miejscowości. Cieszy fakt, że wracają do nas Ci, którzy już wcześniej brali udział w naszej zabawie.

W piątek na starcie królewskiego dystansu 100 km zobaczymy aż 26 męskich śmiałków. Do tej pory w czterech edycjach, na tym dystansie, wzięły udział 42 osoby, 37 sztuka przejścia się powiodła. W 2010 r. Jan Doleziński i Andrzej Dubicki zapoczątkowali tę serię. W 2011 już 5 osób ukończyło, m.in. Zbigniew Kościelny i Tomasz Michalski. Od tego czasu biorą udział w kolejnych próbach i to z powodzeniem. Jako jedyni dystans 100 km przebyli 3- krotnie. Wspomnieć należy również tych, którym powiodło się dwukrotnie: Bawolski Mirosław,Doleziński Jan, Kamiński Tomasz, Kraśkiewicz Waldemar, Lech Jan, Panter Dariusz, Wołoch Zdzisław i Żak Krzysztof z Wrocławia. Zaś, Marek Sobiło i Marcin Markulak, którzy w 2013 r. uzyskali świetny czas marszobiegu 15:03:00, chcą jeszcze szybciej dotrzeć do mety. Prawie wszyscy staną w piątek o godz. 18:40 na linii startu, obok usytuowanej na stadionie RCS nowoczesnej hali sportowej w Lubinie. Warto więc im kibicować.

 

Limitowaną koszulkę maratonu (niebieska z logo Maratonu 2014) otrzymają osoby z pakietem startowym, które wcześniej ją zamówiły i opłaciły. Nie ma możliwości zakupu koszulek w dniu Maratonu.

Każdy uczestnik, który ukończy Maraton na swoim zadeklarowanym dystansie, otrzyma na mecie unikatowy tłoczony medal.

KLASYFIKACJA PUNKTOWA KAT. RODZIN I DRUŻYN

Klasyfikacja oparta jest na zdobywaniu punktów przez uczestnika, za przejście lub przejazd danego dystansu:

PIESZO: 100 km - 10 pkt; 50 km - 5 pkt; 35 km - 4 pkt; 25 km - 3 pkt;
ROWEREM: 110 km - 8 pkt; 75 km – 6 pkt; 50 km – 4 pkt;

Do klasyfikacji sumuje się punkty zdobyte przez członków drużyny na poszczególnych dystansach.

W przypadku zdobycia jednakowej liczby punktów przez drużyny, o wyższym miejscu decyduje w DRUŻYNACH - wyższa średnia wieku, a w RODZINACH niższa średnia wieku uczestników. Ostateczna interpretacja należy do organizatora.

KOMITET ORGANIZACYJNY:

Piotr Socha - ORGANIZATOR

Jan Doleziński - SĘDZIA GŁÓWNY

Henryk Szakiel - SĘDZIA TECHNICZNY

Stanisława Dolezińska, Grażyna Żol - BIURO ZAWODÓW

Wiesława Regulska - OBSŁUGA MEDYCZNA

Bartłomiej Karaban - WEBMASTER

Andrzej Bajger - PUNKT ŻYWNOŚCIOWY NR 1

Agnieszka Socha - PUNKT ŻYWNOŚCIOWY NR 2

Kazimierz Małyniak - TAJNY SĘDZIA WSZĘDOBYLSKI

oraz inni członkowie STP Wędrowiec w Lubinie

W przypadku pytań, proszę o kontakt:

Piotr Socha tel. 605 447 383; e-mail: psocha24@wp.pl

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!

"Witam serdecznie Panie Piotrze. Grzegorz Romanik – uczestnik wczorajszego maratonu z tej strony. Pozwalam sobie napisać kilka słów. Przede wszystkim ogromne podziękowania dla Pana i całego sztabu ludzi za tak rewelacyjnie zorganizowaną imprezę. Proszę mi wierzyć że inni mogliby się od Państwa uczyć. Punkty kontrolne i żywieniowe bardzo dobre – przemiła pomocna obsługa troszcząca się o to by każdy się posilił i nie odszedł o suchym pysku. Panie z punktu w Dąbrowie podziwiam za odwagę – w środku nocy same ale zaopiekowały się nami jak własnymi dziećmi za co dla nich jak i każdej ekipy na trasie ogromne dziękuję. Szlak rzeczywiście odświeżony i w zasadzie jest dobrze. Choć razem z Panem Baczyńskim i Jego Córką, z którymi miałem przyjemność przejść większą część trasy, zauważyliśmy kilka miejsc, które sprawiły problem, gdyż oznaczeń było zbyt mało lub bardziej w zbyt dużej odległości od siebie co nocą stanowiło duży problem na zasadzie iść dalej i szukać czy się wracać bo się zbłądziło. No ale to też efekt nocy i dodatkowy dreszczyk emocji. Sam szlak bardzo przyjemny. Zdecydowanie imprezę polecę dalej. A w swoim czasie się skontaktuję gdyż mam kilka sugestii które może będą pomocne w kolejnych edycjach. No i dziękuję za pomoc, gdy w nocy pobłądziłem;-) Raz jeszcze ogromne dziękuje dla każdego z osobna ze sztabu wędrowca jak i waszych kochanych dziewczyn z 50 kilometrów, które również wniosły ogromny wkład w to że szło się lepiej( a w sumie, że w ogóle się szło). Pozdrawiam i….do zobaczenia za rok;-)