Język:

III Maraton Dookoła Lubina 2012


Pieszo i rowerem dookoła Lubina

W najbliższy piątek lubińskie Stowarzyszenie Turystyki Pieszej "Wędrowiec" zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców na rajd turystyczny „Pieszo i rowerem dookoła Lubina”. W ten sposób organizatorzy imprezy chcą zachęcić lubinian do aktywnego pożegnania tegorocznych wakacji.

To będzie już trzecia edycja maratonu "Pieszo i rowerem dookoła Lubina". - Impreza nie ma charakteru sportowego, jest typową imprezą turystyczną i rekreacyjną.
Jak co roku zaprosiliśmy do rajdu rowerzystów, którzy będą objeżdżać siedem punktów kontrolnych na różnych odcinkach całej trasy. Zabawa polega na tym, żeby dotrzeć do każdego z tych punktów kontrolnych, gdzie uczestnicy uzyskają potwierdzenia zaliczenia danej odległości - mówi Piotr Socha, organizator rajdu.

Piechurzy będą mogli spróbować swoich sił na odcinkach 21, 35, 50 a nawet 100 kilometrów, natomiast rowerzyści mogą pokonać odległości na dystansie 40. 70 lub 110 km. Start w najbliższy piątek, 31 sierpnia o godz. 18. ze stadionu Regionalnego Centrum Sportowego. Dzień później maraton rozpocznie się o szóstej rano.

29.08.2012. Radio Elka, Tomek Jóźwiak (tom)