Język:

I Papieska Pielgrzymka 2014


Świętość naszego Papieża Polaka, Wędrowcy z Lubina postanowili uczcić w ukochanej Mu formie. Tuż po dobiegnięciu do mety ostatniego uczestnika Biegu Papieskiego, oni wyruszyli pieszo z placu przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na 10 km pielgrzymkę. Nieśli ze sobą obraz św. Jana Pawła II, poświęcony przez księdza salezjanina Tadeusza Bednarczuka z tutejszej parafii. Uczestnicy otrzymali specjalne, również poświęcone znaczki z wizerunkiem świętego.

Podczas marszu do naszej grupy dołączali kolejni pielgrzymi, w sumie ponad 60 osób. Czerwoną latarnią był Andrzej Dubicki, który asekurował grupę. Na trasie mieliśmy trzy zaplanowane przystanki, na których nasz przewodnik odczytywał nam słowa Jana Pawła II. Tematem była ojczyzna, miłosierdzie, człowiek oraz rodzina.

Wszyscy dobrze znieśli marszrutę, czuć było obecność Naszego świętego który nie pozwolił nam nadto się zmęczyć. Na Górze Wędrowca płonęło już ognisko przygotowane przez Janka i Stasię Dolezińskich oraz Teresę Demkowską. Nasza koleżanka Ania Zawada przez całą drogę niosła obraz Papieski, aby wreszcie oddać go turystom na naszej górze. Został umieszczony na drzewie, nad skrzynką w której przechowywany jest album z wpisami oraz okolicznościową pieczęcią.

Nasz przewodnik Piotr Socha cytował jeszcze długo słowa papieża, odnoszące się do rodziny, wszak to Nasz św. Jan Paweł II, papież rodzin. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie ukochaną Jego pieśń: Barkę.

Było już grubo po godz. 22 i bardzo ciemno, gdy schodziliśmy zadowoleni jeszcze ponad 2 km w kierunku Krzeczyna Małego, gdzie oczekiwał na nas autokar. Z pewnością za rok również się spotkamy na Pielgrzymce, na Górze Wędrowca.