Język:

III Rajd Popiełuszki 2015


 

Z pewnością nie wszyscy wiedzą, że ksiądz Jerzy Popiełuszko po otrzymaniu święceń kapłańskich przyjechał w kolegą kapłanem do Parszowic, by w tutejszym kościele odprawić jedną z pierwszych swoich Mszy prymicyjnych! Ten fakt oraz późniejsze wypadki i Jego męczeńska śmierć sprawiły, że od pewnego czasu obchodzi się corocznie w tej miejscowości pamięć o księdzu Jerzym! Kult błogosławionego wzmocnił się jeszcze po otrzymaniu przez parafię relikwii księdza Jerzego. Nasze Stowarzyszenie po raz trzeci zorganizowało rajd (pielgrzymkę) pieszo i rowerami z Lubina do Parszowic! W tym roku uczestniczyło 30 piechurów i 5 rowerzystów!

Uroczysta Msza św. zgromadziła wielu przedstawicieli władz gminy, powiatu, sejmu, senatu, związków zawodowych i innych nacji! We Mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa Stefana Cichego uczestniczyli zaproszeni księża a po zakończeniu wystąpił zespół klerycki SEMEN z WSD w Legnicy z pięknymi piosenkami religijnymi i patriotycznymi!
Jak co roku – miłe panie z parafii przyjęły nas bardzo gościnnie częstując kawą, herbatą i wyśmienitym ciastem różnego rodzaju a po zakończonej Mszy – również smakowitym gulaszem!
Pogoda dopisała w 100%, - była wyśmienita zarówno w czasie marszu jak i po południu więc do Lubina wracaliśmy w dobrych humorach, obiecując księdzu Ropiakowi powrót w przyszłym roku! A więc… do zobaczenia 16 października 2016r.

Jan Doleziński