Język:

VI Papieska Pielgrzymka 2019


VI Papieską Pieszą Pielgrzymkę rozpoczynamy nietypowo, tym razem już o godz. 8:30 w sobotę. Krótka modlitwa przy pomniku papieskim przy kościele pw. św. Jana Bosko. Z uwagi na przenikliwe zimno i przelotny deszcz na pielgrzymkę wyszło 17 pielgrzymów. Trasa 8,5 km wiodła przez Park im. Jana Pawła II, Oborę, polnymi drogami i na koniec leśnymi duktami.
Do 1 stacji z rozważaniem słów Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II idziemy ul. Jana Pawła II do parku im. Jana Pawła II gdzie przy Jego pomniku z 5 kwietnia 2006 r czytamy Jego słowa. 
Dalsza droga przecinała kładką, drogę S - 3 która jest już gotowa na tym odcinku do okolic Szybu Lubin Główny.

W Oborze przy kapliczce MB Jazłowieckiej słuchamy dalszych słów papieskich.
Polnymi drogami docieramy na skrzyżowanie dróg, gdzie wsłuchujemy się w rozważania.
Na Górze Wędrowca płonie ognisko. Smażymy kiełbaski, jemy kanapki i póżniej śpiewamy ulubioną pieśń Papieża -BARKĘ. Przypominamy że 27 kwietnia 2014 r. na szczycie Góry Wędrowca umieściliśmy poświęcony obraz św. Jana Pawła II. Przynieśliśmy go z Lubina podczas I pielgrzymki. Po huraganie, który zimą 2018 r. przeszedł nad Górą Wędrowca, obraz spadł tak że popękało w nim szkło. Doczekał się naprawy i został przez Andrzeja Dubickiego zawieszony na sąsiednim drzewie.
Schodzimy z góry czerwonym szlakiem do Krzeczyna Małego gdzie wsiadamy do miejskiego autobusu.
Dziękuję Wszystkim za udział i zapraszam za rok 27 kwietnia 2020 r. (poniedziałek) na VII Papieską Pieszą Pielgrzymkę. 

Piotr Socha