Język:

IV Rajd Popiełuszki 2016


I tym razem Wędrowcy, po raz czwarty, ruszyli na pieszo i rowerami w 15 km drogę, aby spotkać się na uroczystości mszy św. odprawianej w rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

W kościele pw. Św. Rodziny w Parszowicach odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w 32 rocznicę jego męczeńskiej śmierci. 

O godz. 9:00 na zbiórce przy dębie papieskim, ks. Bartłomiej Janke z kościoła pw. NSPJ w Lubinie udzielił nam błogosławieństwa na bezpieczną drogę do Parszowic. Chorążym wybraliśmy Janinę Mazur, która przez cały czas nie rozstawała się ze sztandarem. Droga przez Kłopotów, Czerniec oraz Niemstów nie wymusiła na nikim przerwania marszu. Uczestnicy modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia oraz tuż za Czerńcem różańcem.

O godz. 11:00 w towarzystwie Andrzeja Dubickiego ruszyli rowerzyści którzy dojechali do nas przed Niemstowem. Pogoda była wyśmienita do marszu i chwalenia Jezusa Chrystusa oraz Maryi Panny. Do Parszowic dojechały jeszcze 4 osoby samochodem. W sumie wzięło udział 44 wędrowców. Dziękujemy.

Ks. Grzegorz Ropiak i Rada Organizatorska, jak zwykle stanęła na wysokości zadania. Pyszne ciasto z herbatką bardzo smakowało. Po uroczystości czekał na nas jeszcze gorący gulasz. I kalendarz na 2017 będący swoistą coroczną pamiątką tego wydarzenia. Bóg zapłać.

Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Zbigniew Buła, proboszcz z parafii w Tymowej, który podczas homilii wygłosił ciekawe kazanie ze szczególnym uwzględnieniem życia ks. Jerzego i Jego wspomnienia. Po mszy odbył się koncert pieśni patriotyczno – religijnej w wykonaniu Aleksandry Lisowskiej wraz z zespołem Brass Quintet. Wrażenie zrobił piorunujące na licznie zgromadzonych wiernych. Ten głos i barwa. Cudo!

Główny celebrans odprawił Mszę świętą w ornacie ufundowanym przez Region Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, a wykonanym przez Siostry Karmelitanki Bose z Gniezna.

Dziękuję za zdjęcia: Jankowi Dolezińskiemu, Andrzejowi Dubickiemu i Ziutkowi Sturlisowi.

Do zobaczenia na 5 Rajdzie Popiełuszki 22 października 2017 r.

Piotr Socha