Język:

IV Papieska Pielgrzymka 2017


Początek  IV Papieskiej Pielgrzymki Pieszej to pomnik papieski przy kościele pw. św. Jana Bosko. Pogoda do wędrówki wręcz idealna. Tym razem 29 pielgrzymów postanowiło ten wyjątkowy wieczór spędzić na wędrówce na Górę Wędrowca, aby upamiętnić beatyfikację św. Jana Pawła II. Trasa 8,5 km wiodła przez Park im. Jana Pawła II,obejście wiaduktu drogi na Oborę, dalej polnymi drogami i na koniec leśnymi duktami na Górę Wędrowca.
O godz. 17:00 po krótkiej modlitwie i przypomnieniu osoby świętego rozpoczęliśmy wędrówkę przez ul. Jana Pawła II, Hutniczą, Orzeszkową do Parku im. Jana Pawła II.
Dalsza droga prowadziła nas wzdłuż budowanej drogi S - 3 i zaprowadziła nas do Obory do kapliczki MB Jazłowieckiej.
Tutaj na prywatnej zagrodzie wysłuchaliśmy rozważań papieskich o Rodzinie. 
Polnymi drogami docieramy na rozstaj dróg, gdzie wsłuchujemy się w kolejne rozważania. Spotykamy tutaj sympatycznego Pana Idziego, który zaprasza nas w swoje progi.
Na Górze Wędrowca płonie ognisko przygotowane przez Teresę Demkowską. Smażymy kiełbaski, jemy kanapki. Na koniec śpiewamy ulubioną pieśń Papieża - BARKĘ.

Schodzimy z góry czerwonym szlakiem. W Krzeczynie Małym oczekuje na nas miejski autobus, który rozwozi nas po Lubinie.
Dziękuję Wszystkim za udział i zapraszam za rok 27 kwietnia 2017 r. (piątek) na V Papieską Pielgrzymkę Pieszą. Zdjęcia nadesłali mi Leszek Sznip i Andrzej Dubicki. Dziękuję.
Piotr Socha