Język:

V Papieska Pielgrzymka 2018


V Papieską Pieszą Pielgrzymkę rozpoczynamy wcześniej, niż w poprzednich latach, tym razem o godz. 16:30. Krótka modlitwa przy pomniku papieskim przy kościele pw. św. Jana Bosko. 35 pielgrzymów postanowiło ten wyjątkowy wieczór spędzić na wędrówce na Górę Wędrowca. Trasa 8,5 km wiodła przez Park im. Jana Pawła II, Oborę, polnymi drogami i na koniec leśnymi duktami. 
1 stacja z rozważaniem słów Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Na zmianę niesiemy Krzyż. Poprzez ul. Jana Pawła II, Hutniczą, Tuwima doszliśmy do Parku im. Jana Pawła II.
Tam, drugie rozważanie przy pomniku Jana Pawła II z 5 kwietnia 2006 r. Dalsza droga przecinała budowaną drogę S - 3 która jest już prawie gotowa, malowane są pasy na drodze. 

W Oborze przy kapliczce MB Jazłowieckiej słuchamy dalszych słów papieskich o Rodzinie.
Polnymi drogami docieramy naskrzyzowanie dróg, gdzie wsłuchujemy się w rozważania. 
Na Górze Wędrowca płonie ognisko. Smażymy kiełbaski, jemy kanapki i póżniej słuchamy ostatniego dzisiaj rozważania słów Papieża. Na koniec śpiewamy ulubioną pieśń Papieża -BARKĘ. Przypominamy że 27 kwietnia 2014 r. na szczycie Góry Wędrowca umieściliśmy poświęcony obraz św. Jana Pawła II. Przynieśliśmy go z Lubina podczas I pielgrzymki. Po huraganie, który zimą przeszedł nad Górą Wędrowca, obraz spadł tak że popękało w nim szkło. Doczekał się naprawy i został przez Andrzeja Dubickiego zawieszony na sąsiednim drzewie.
Schodzimy z góry czerwonym szlakiem do Krzeczyna Małego gdzie oczekuje na nas miejski autobus, który rozwozi nas po Lubinie.
Dziękuję Wszystkim za udział i zapraszam za rok 27 kwietnia 2019 r. (sobota) na VI Papieską Pieszą Pielgrzymkę. Zdjęcia nadesłał Ziutek Sturlis. Dziękuję.

Piotr Socha