Język:

III Papieska Pielgrzymka 2016


Tym razem na początek naszej III Papieskiej Pielgrzymki Pieszej wybraliśmy pomnik papieski przy kościele pw. św. Jana Bosko. Pogoda wg prognoz nie miała być wyśmienita, ale my znowu mieliśmy ją wymodloną. 38 pielgrzymów postanowiło ten wyjątkowy wieczór spędzić na wędrówce na Górę Wędrowca. Trasa 8 km wiodła przez Park im. Jana Pawła II, Oborę, polnymi drogami i na koniec leśnymi duktami.
O godz. 17:00 ks. Marcin Kozyra z tutejszej parafii modlił się z nami i rozpoczął 1 stację rozważaniem o Bogu w kontekście słów Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. Krzyż zgodziła się nieść Maryla Kowalska, która uwielbia papieża oraz kijkowe wędrówki. Poprzez ul. Jana Pawła II, Hutniczą, Miedzianą doszliśmy do Parku im. Jana Pawła II.
Tam, drugie rozważanie o Miłości kapłan rozpoczął przy pomniku Jana Pawła II z 5 kwietnia 2006 r. Park bogaty w kwiaty, krzewy, drzewa, czyste alejki, place zabaw, siłownię i wszędobylskie ławeczki. Choć najmłodszy w Lubinie to bardzo piękny. Krzyż w dalszą drogę poniosłaJasia Mazur. A dalsza droga przecinała budowaną drogę S - 3 i zaprowadziła nas do Obory do kapliczki MB Jazłowieckiej.
Tutaj na prywatnej zagrodzie wysłuchaliśmy rozważań papieskich o Rodzinie. Ksiądz Marcin pobłogosławił nas i wrócił do Lubina. Inne obowiązki Go wzywały. Dziękujemy księdzu serdecznie za modlitwę i udział w naszej Pielgrzymce. Krzyż dalej poniósł Zbyszek Kościelny, znany wszystkim z zamiłowania do ekstremalnych pieszych podróży.
Polnymi drogami docieramy na rozstaj dróg, gdzie wsłuchujemy się w rozważania o Modlitwie. Teraz Krzyż niesie Zdzichu Wołoch który prowadzi nas na skraj lasu. Tutaj kolejne krótkie rozważanie. Krzyż przejęła Ela Dąbrowska która wniosła Go na Górę Wędrowca. Chorążym Pielgrzymki był Leszek Sznip który pilnował tyły grupy.
Na Górze Wędrowca płonie ognisko przygotowane przez Andrzeja Dubickiego. Smażymy kiełbaski, jemy kanapki i póżniej słuchamy ostatniego dzisiaj rozważania o Bożym Miłosierdziu. Na koniec śpiewamy ulubioną pieśń Papieża -BARKĘ. Na gitarze gra nam niezastąpiony Janek Doleziński. Przypominamy że 27 kwietnia 2014 r. na szczycie Góry Wędrowca umieściliśmy poświęcony obraz św. Jana Pawła II. Przynieśliśmy go z Lubina podczas I pielgrzymki.
Schodzimy z góry czerwonym szlakiem odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia w różnych wiadomych nam intencjach. W Krzeczynie Małym oczekuje na nas miejski autobus, który rozwozi nas po Lubinie.
Dziękuję Wszystkim za udział i zapraszam za rok 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) na IV Papieską Pielgrzymkę Pieszą. Zdjęcia nadesłali mi Janek Doleziński, Andrzej Dubicki i Ziutek Sturlis. Dziękuję.

Piotr Socha